Dostępne dla inwalidów Palenie w oddzielnym pomieszczeniu Płatność kartą Internet bezprzewodowy

Ocena:

-!

Słodki Wentzl

"Życie powinno zaczynać się od deseru..." tak brzmi myśl przewodnia tej kawiarni, coś w tym jest.

Cukiernie Słodki Wentzl kontynuują tradycję sięgającą 1792 roku, kiedy to Jan Wentzl przeniósł swój zakład gastronomiczny do Kamienicy pod Obrazem w Rynku Głównym, którą otrzymał wianem swojej żony Marji Hallerówny. Przez 220 lat w salach na parterze budynku w Rynku Głównym 19 przyjmowano gości, zarówno z Krakowa jak i licznie odwiedzających to miasto przybyszów.

W okresie międzywojennym miejsce to cieszyło się szczególną sympatią ówczesnego establishmentu, tak z Krakowa jak i Warszawy. Świadczą o tym wpisy w księdze gości z lat 30 – tych XX wieku, którą można zobaczyć w kawiarni przy Rynku Głównym. Są tam rysunki, dykteryjki i przypisy, między innymi Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Vlastimira Hoffmana, marszałka Rydza-Śmigłego….

Współczesny charakter kawiarni w ciągu ostatnich kilkunastu lat tworzyli znawcy polskiej i francuskiej sztuki cukierniczej; Susana Osorio de Mrożek, Olivier Boudon, Grzegorz Zdeb, a zwłaszcza dyplomowany mistrz francuskich wypieków Anthony Lelievre.

W Słodkim Wentzlu znajdziemy rozmaite słodkości: torty, cista, ciastka oraz lody, oprócz tego możemy zamówić lasagne czy sałatkę. Szeroki wybór kaw oraz innych napojów, również alkoholowych.
Kategorie: Kawiarnie
Numer telefonu: (12) 429-57-12
www: www.slodkiwentzl.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Niedziela: 10 - 22
Przykładowa cena kawy: 7
Przykładowa cena piwa: Brak informacji
Przykładowa cena wody mineralnej: 5

Opinie (0)

Bywalcy (0)